Polonya’da İngilizce Dil Kursu

Polonya'da İngilizce Dil Kursu

Polonya’da İngilizce Dil Eğitimi oldukça kolaydır, Yabancı dil olarak İngilizce eğitim almak için tercih edilebilecek en makul ülkelerden biridir. Güçlü ekonomisi, genç ve entelektüel nüfusu ile Polonya gerek dil eğitimi gerekse lisans/doktora eğitimi için oldukça cazip bir ülkedir.

Polonya’da tercih edebileceğiniz nitelikli İngilizce dil okulları mevcuttur. Yerli vatandaşlar hem anadilleri olan Lehçe hemde İngilizce’ye son derecek hakimdirler. Polonyalıların çoğunluğu birden fazla yabancı dil bilmektedir.

Polonya’da İngilizce Dil Eğitimi birçok farklı alanlarda yapılabilir:

– Genel İngilizce: İyi derecede İngilizce seviyesine sahip olmaya odaklanmış bu programda genel konuşma ve anlamaya yöneliktir. Bu eğitim ile tam bir profesyonel olabilirsiniz.

– Akademik İngilizce: Akademik olarak lisans/yüksek lisans için gerekli İngilizce düzeyine yönelik eğitim kurslarıdır.

– Özel amaçlı İngilizce: Özellikle iş dünyası için belirli iş alanlarına hitap eden iş İngilizce programıdır.

– Sınavlara hazırlık: TOEFL, IELTS, TOIEC, Combbridge First Certificate gibi sınavlara hazırlanma amaçlıdır.

– Eğitim turları: Kısa dönemlik, turistik gezi veya yaz tatillerinde İngilizce seviyesini geliştirmek isteyenler için uygulanan bir programdır.

Polonya’da İngilizce Dil Eğitimi için hangi şehirler tercih edilmeli ?

Bunun için size önerebileceğimiz Varşova, Poznan, Vuc ve Krakon şehirleridir.

İngilizce’nin dili yanında Polonya’da Lehçe dil eğitimi de değerlendirilebilecek fırsatlar arasındadır. İş dünyasında yeni fırsatlar yaratmak isteyenler Türkçe ve Lehçe bilen kişiler olarak kariyerlerini geliştirme açısından oldukça fazla fırsatlara sahiptirler.

Polonya’da İngilizce eğitim verilen bir bölüme başvuru yapıldığında kabul edilen dil sertifikaları üniversiteden üniversiteye değişmekle birlikte genel olarak IELTS (6 puan), TOEFL (550 puan) sınav sonuçlarıdır. Bu sertifikalara sahip olunmaması durumunda en az B2 düzeyinde İngilizce dil bilenler de başvuru yapma hakkına sahiptir. Birçok üniversite başvuru yapan öğrencinin önceki lisans veya lise eğitiminde İngilizce eğitim dilinden mezun olması durumunda İngilizce yeterlilik şartı da aramamaktadır.

Polonya’da İngilizce Dil Kursu çeşitleri nelerdir?

  • İki Dönemlik İngilizce Dil Hazırlık Kursu
  • Tek Dönemlik İngilizce Dil Hazırlık Kursu
  • İngilizce Yaz Kursu (Yoğun Kurslar) şeklinde 3 kategori altında dil kurslarımızdan faydalanabilirsiniz.

Polonya dil kursu fiyatları nelerdir? (Devlet Okulları)

Polonya’da İngilizce dil eğitimi almak için devlet üniversiteleri bünyesinde açılan İngilizce dil hazırlık sınıflarının ücretleri, seçmek istediğiniz dile göre de farklılık arz etmektedir. Polonya Devlet Üniversitelerinde sunulan hazırlık programları yıllık olarak ortalama 2.500 Euro – 3.500 Euro arasında değişmektedir.

Polonya dil okulu fiyatları nelerdir? (Özel)

Polonya özel dil okullarında 1 yıllık İngilizce dil kursu fiyatları genel anlamda 1.800€ – 3.000€ aralığındadır. Bir yıldan daha kısa süren İngilizce dil hazırlık kursu fiyatları ise bu ücretin yarısı şeklinde tahsil edilmektedir.

Polonya’da Dil Eğitimi Almak İçin 10 Sebep

Bu gönderiyi paylaş